O testovací stanici

Zdravím Vás tímto na stránkách Testovací stanice PODLESÍ. Jmenuji se Milan Bizoň, je mi 43 let a narodil jsem se v České Lípě a dodnes žiji v malé vesničce Podlesí u Horní Police, vzdálené asi 12km od České Lípy v Libereckém kraji.

Jsem vyučený zedník a již léta stavím domy s kolegou, kamarádem a holubářem Jardou Čerychem.

Holubi jsou mým koníčkem od 10ti let, kdy jsem dostal prvního holuba. Do ZO Benešov nad Ploučnicí mě přivedl Ruda Tlapák v roce 1977. Bylo mi 14 let a od těch dob jsou holubi mým jediným koníčkem, relaxací po práci a mým odpočinkem. I když jsem za ta léta nedosáhl žádných velkých úspěchů, holubařím rád. To napětí při závodech, ta radost i zklamání, to vše je holubaření.

V testovací stanici bude i klubovna pro holubáře. Je mým přáním, aby se tu scházeli holubáři ať tu mají holuby nebo ne. Posedět v klidu, popovídat si o holubech, o životě, o práci, o lidech, o svých snech a plánech, prostě o všem. Navázat nová přátelství, poznat nové lidi.

Mým snem je chodit do práce do holubníku. Ten sen se mi snad časem také splní.

Již několik let jezdíme s rodinou a přáteli na dovolené po Čechách. Ať jedeme kamkoliv, holubáři jsou všude. Stačí zvednout hlavu a dívat se. Holubi mi vždy ukázali cestu a tak jsem poznal nejednoho holubáře, od těch méně známých až po ty, jejichž jméno zná nejeden holubář. Např. jsem potkal pana Hejplíka, který mě seznámil s Petrem Sulanem. To jsem byl pracovně v Sušici.

S partou přátel jsem jel vodu a poznal pana Peška, se kterým jsem se potkal i letos v Hluku. Na dovolené u Strakonic to byl pan Jeřábek a další holubáři od Třeboně, z Rožmberka, z Krkonoš, jejichž jména bohužel neznám. Na naší poslední dovolené mě poštovní holubi zavedli k Milanu Pöhlovi ( KU-KU Team ) který mě přijal velmi přátelsky a se kterým jsem se za ten týden viděl několikrát. Je to úžasné, potkávat lidi,poslechnout si jejich příběh o životě, o holubech, je prostě na co vzpomínat.

Rozhodnutí otevřít testovací stanici padlo na podzim r.2006. Probíhají dokončovací práce a jsem rád, že i počasí tomu přeje. Velkou podporou je mi Jirka Dubský, jeho rady, znalosti a zapálenost pro věc jsou neocenitelné. Termín otevření testovací stanice se blíží a já se velmi těším na nové zkušenosti, zážitky, lidi a holubaření.

S pozdravem

Milan  Bizoň -r. 2007
tel: 602 976 035
[email protected]