GPS DataLoger

Lety holubice s GPS DataLogerem

Naše holubice CZ-07-013-2203 byla vybrána k zaznamenání trasy letu GPS DATALOGGERem. Tuto GPS má holubice připevněnu na noze.

Pro Váš zájem zde budeme přidávat všechny lety holubice. Délka záznamu letu je limitována výdrží baterie, která čip napájí.

4.7.2010 Braunschweig  320km – soubor ke stažení – záznam je dlouhý cca 5 hodin.

Abychom Vám mohli přinést co nejpřesnější data z průběhu závodů, odlétá tato holubice celý letošní program TS.

Ilustrační obrázek průběhu závodu z Halle

První pokus jsme provedli 12.června při závodu z Halle v oblasti Sever. Z místa vypuštění vylétla v 5:28, po 2 km sedla v Klepzigu. Na GPS ještě nebyla zvyklá, dělalo jí to trochu problémy. Odtud pokračovala v 7:45 přes Queis na Wiedemar a v Gleseinu zůstala asi 50 minut. Po přestávce letěla směr Lipsko (asi 55 km/hod), prolétla Dahlenem, Oschatzem přes Stauchitz a poslední záznam GPS je u rybníku u městečka Staucha v 10:48. Domů dolétla ve večerních hodinách.
V dalším týdnu letěla s GPS 3 nácviky cca 20 km.

26.června letěla v oblasti Sever závod Magdeburg. Byla vypuštěna v 5:39 u Irxlebenu, po vzlétnutí párkrát zakroužila a vydala se rychlostí cca 75km/h přes Magdeburg. Asi 26km před Lipskem u Bitterfeldu měla zastávku u vody v 6:49 hod. Po minutě pokračovala dále rychlostí 90km/hod.Při pohledu na mapu vidíme, že letěla(cca 87km/h) mezi Lipskem a Drážďany, které míjela v 8:16 hod a mířila přímo na Děčín. Státní hranice přelétla v 8:48 hod. mezi Číštšejnem a Královým mlýnem asi 6,5km od Hřenska(cca 78km/h) a z Děčína letěla na Benešov n.Pl, Františkov a přímou cestou domů( cca 90km/h), na holubník sedla v 9:09hod. Celkem naletěla asi 277 km.

Ilustrační obrázek letu z Magdeburgu s podrobnostmi

Průběh celého závodu i se zajímavými podrobnosti můžete zhlédnout i ve svém počítači, je třeba mít v PC nainstalován mapový program Google Eatrh. Ten si můžete zdarma stáhnout zde: http://download.chip.eu/cz/Google-Earth-a-spol._4665.html. Poté si do svého počítače uložíte tento Soubor s údaji o letu.

Při otevření tohoto souboru (otevře se v programu Google Earth) se vám ihned zobrazí mapa s trasou letu s jednotlivými body. V každém jednotlivém dobu jsou zaznamenány všechny údaje o letu. Mapu můžete zvětšovat, zmenšovat, naklánět aby jste viděli jak let kopíruje terén a různě otáčet.